Three Capes route, Cannon beach en Olympic NP
Door: Wim
Blijf op de hoogte en volg Wim en Lydia
09 Oktober 2018 | Verenigde Staten, Sequim
Vandaag rijden we van Lincoln City naar Hoquiam. Na de Safeway en de Mac voor koffie starten we met het rijden van de Three Capes scenic route. Cape Kiwanda hebben we gisteren gedaan, dus we stoppen bij de tweede, Cape Lookout. Om bij deze cape te komen zien we dat je 3 tot 4 uur moet hiken. Op zich lijkt ons dat leuk, maar gezien de tijdsplanning vandaag niet handig.
We rijden (met onderweg verschillende viewstops) dus door deze mooie omgeving naar Cape Meares. Bij Cape Meares zien we een leuke vuurtoren, prachtige uitzichten, een best bijzondere Octopus tree en een super picnicplek voor onze lunch. Daarna door naar Hug point voor getijdenpools en een strandwandeling. Echter geen getijdenpoel helaas.
Bij Cannon Beach is het low tide, en dus kunnen we met het mooie weer een prachtige strandwandeling maken. We lopen naar de bekende Haystack rots en we zien daar waarempel een aantal getijdenpoelen met allerlei zeeleven, super! Mooie plek.
Even verderop bij Sunset beach, gaan we met onze auto het stand op (AWD aan). Maximum snelheid is 25 mijl, maar ja wat doe je op een nagenoeg leeg strand met laag tij ...... Echt super dat dit zo kan en mag hier. We eten wat en genieten van de prachtige omgeving. Na een tijd besluiten we om toch maar door te rijden naar Hoquiam. Onderweg komen we bij Astoria over de 6,6 km. lange en imposante Astoria Megler brug en rijden dus de staat Wahington weer in. We zijn nu in het gerenoveerde prima Econolodge motel in Hoquiam.
Vrijdag 5 oktober 2018
De weersvoorspelling voor vandaag klopt, want het heeft de hele dag geregend. Het kwam dus mooi uit dat we ons al hadden voorbereid met een regenrugzak en regenjas/poncho. Nu is dat niet zo vreemd in Olympic NP, want hier valt gemiddeld 3500 mm per jaar.
We besluiten om naar Lake Quinault te rijden en daar een tweetal korte hikes te lopen aan de zuidkant van het meer. Hier staat de grootste Sitca Spruce Tree ter wereld en deze is ongeveer 1000 jaar oud. Ondertussen is het droog geworden en we stoppen bij Second Beach. Via een bospad lopen we naar het strand. Hier staan veel bomen met grote uitstulpingen. Daarna nemen we een kijkje bij Big Cedar Tree. Daarna, bij Ruby beach, ligt ontzettend veel drijfhout en dat vinden we een prachtig gezicht
Vervolgens door naar het eenvoudige, maar prima Far West motel in Forks.
Zaterdag 6 oktober 2018
Zo slecht als het gisteren was, zo goed is het vandaag. We hebben geluk dat de Upper Hoh road vanaf vandaag weer open was. Op de Upper Hoh road zien we een werkelijk prachtig schouwspel tussen de zon, het ochtenddauw en het bos. We maken foto’s naar hartelust en genieten van de omgeving. Aan het eind van deze weg staat het visitorcenter en we lopen daar twee hikes, de Hall of mosses (1 uur lopen) en de Spruce trail (ook ongeveer 1 uur). We zien naast de vele paddestoelen ook de banana slug. Bij het visitor center merken ze ook al op dat dit een unusual mooie dag is.
Via een slingerweg door Olympic rijden we naar Cape Flattery, dit is het meest noordwestelijke puntje van de Verenigde Staten. Onderweg stoppen we een paar keer en eenmaal aangekomen bij de parkeerplaats, lopen we de hike naar Cape Flattery. De hike duurt heen en terug ongeveer 45 minuten en bij Cape Flattery hebben we uitzicht op Tatoosh eiland met zijn vuurtoren en de uitgeslepen kust. We zien helaas geen orka’s.
Daarna is het 2,5 uur rijden naar ons overnachtingsadres in Sequim. We zitten hier twee nachten in het Great House motel, beetje gedateerd, redelijk gehorig en vrij klein. De waardering van een 8,7 op booking, begrijpen we niet. Binnenkort maar een review opvoeren.
Reageer op dit reisverslag
Je kunt nu ook Smileys gebruiken. Via de toolbar, toetsenbord of door eerst : te typen en dan een woord bijvoorbeeld :smiley